Vítejte v chovatelské stanici LOSTRIS !
Štěňata už jsou všechna u nových páníčků.
TOPlist
19.12.2010 - Přejeme všem hezké a příjemné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok.
Dnes jsme dostali pár nových fotek od pánečka Agira a tak jsme aktualizovali Agirovu fotogalerii. Je zde i pár starších fotek.

28.11.2010 - Vložena nová fotka od pánečků Abrušky a Agira - viz výše. Nové fotky Angie na její fotogalerii.

1.11.2010 - V sobotu k nám na návštěvu přijela Angie s páníčky, holky si pohrály a vyběhaly u nás na zahradě, no a ve dvě hodiny jsme byli domluveni ještě s dvouma našima štěňatama na výlet do brněnské ZOO.
V ZOO byla naše šťěňata, která minule nemohla a tak dojela Allison, Anabella a my jsme přijeli společně s Angie. Fotky ze ZOO jsou tady .

11.10.2010 - V sobotu jsme byli s našimi štěňaty a ostatními pejsky v Brněnské ZOO. Počasí vyšlo nádherně a my si ten den moc užili. Z našich štěňat dorazili Agir a Abraka, ostatním to bohužel nevyšlo no snad příště. Z ČSV nakonec moc pejsků nedorazilo a plno lidím to nevyšlo a navíc byla výstava v Budějovicích. Překvapivě sem přijel i R. Desenský se svou vlčicí a s plno dalšími lidmi a psy.
V Zoo se otvírala nová expozice Beringia, která je zaměřená na přírodu Kamčatky a největší výběh zde mají medvědi. Expozice je moc hezká a určitě stojí za návštěvu, konečně to v zoo začíná pořádně vypadat.
Pár fotek je na rajčeti .

4.10.2010 - Slíbené fotky z brněnské výstavy najdete na rajčeti.
V sobotu jsme byli na návštěvě u naší šedivky ANGIE. No Angie se už odmala podobala nejvíc matce a zdědila po ní i její temperament. Je to jako kdyby jsme viděli zase malou Annie i se všema lumpárnama (skákání na hlavu, kousání do rukou a nohou :-) Vyfotit Angie v klidu byl skoro nadlidský výkon, podařilo se to až po dvou hodinách společných hrátek s mámou. Annie byla na dcerušku moc hodná a dokonce si i lehla na záda a  Angie ležela na ní a kousala ji. Docela nás to překvapilo jak byla Annie v pohodě. Holky se pořádně vyběhali, Annie byla pro jistotu na stopovačce, ale chovala se vzorně a ani by nebyla potřeba. Potom jsme byli na kratší procházce, kde učila máma Angie chytat na louce myšky. Angie si konečně pořádně zablbla po vlčím způsobu a večer spala jak zabitá. Fotky jsou tady .

25.9.2010 - Dnes jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Brně, Annie si po roce zkusila výstavní kruh a předvedla se jako vždy moc pěkně. Bohužel panu rozhodčímu se nelíbil její hrudník (který ale měla vždy spíše jako přednost) a tak jsme ve třídě vítězů dostali hodnocení VD1. Posuzoval pan rozhodčí Havelka, který posuzoval velice rychle a docela přísně a padla i nějaká DOBRÁ. Vítěz plemene BOB získal ALUCARD GREY STŘÍPEK SNŮ - ještě jednou gratulujeme!
Na čumendu přijela i naše dvě štěnda ABARAKA a ALLISON, holky se vůbec nebojí a jsou takové veselé, hravé a temperamentní po mamince. Dělají nám jen radost. Annie se chovala ke štěňatům jako vzorná máma, občas chtěla vychovávat, ale jinak byla moc hodná.
Takže nakonec i přes špatné hodnocení moc pěkně strávený den. Fotky budou později.

16.9.2010 - V sobotu 11.9.2010 jsme navštívili Jevišovice, kde se konal výcvikový víkend s výborným figurantem a cvičitelem Karlem Cvičkem. Zkoušeli jsme si poslušnost, dostali jsme plno výborných rad a zacvičili si i obrany. Annie pěkně kousala, no je to naše šikulka a obrany ji docela baví. Jedno krátké video je v odkazu Videa .
Dále jsme navštívili opět naši malou ALLISON, ale tentokrát v psí škole K-9 kam jsme kdysi chodili i s Annie. Elli je moc šikovná a paní cvičitelka ji chválila, takže holky jen tak dál! Fotečky tady .
Přidány nové fotky Agira, které nám poslal páneček, Agir už prý váží 26 kg ve čtyřech měsících.
No a nakonec fotogalerie na Rajčeti - přidány fotky z výletu na Pustevny a fotky z výcviku z Jevišovic .


29.8.2010 - Aktualizace nám trochu vázne - pár novinek :
Tak už nám zbývá se podívat jen na dva naše prcky. Minulou neděli jsme navšívili ABRAKU, jeli jsme i s maminou a zatím se s děckama snáší velice dobře. Abruška už má skoro 20 kilo (ona byla vždycky největší) a vypadá velice dobře. Šli jsme na procházku k řece a Annie naučila Abrušku plavat v hlubší vodě, no holky se pořádně vyřádili. Fotky zde
Ještě nám zbývá se podívat na Angie a Anabelku, podle foteček a zpráv od pánečků se mají taky výborně. Přidány nové fotky ANGIE a ANABELLY .

16.8.2010 - V sobotu 14.8.2010 jsme se vydali na návštěvu k našemu jedinému synáčkovi Agirovi. Doufali jsme, aby nám vydrželo počasí a nakonec se nám opravdu počasí vydařilo.Agirek, když nás viděl, tak radostí i trošičku učůral. Je to zlatíčko . Setkání Agira s mámou bylo veselé a bylo vidět, že jsou oba rádi, že se setkali. Agir si s mámou pořádně vyhrál a vyblbl. Je to už kusanec psa. Ve třech měsících váží 21kg. Je opravdu veliký a ještě bude .
Už byl i na cvičáku a dle zpráv pánečka se choval velice sebevědomě. Ani troška bázlivosti. Jsem za to moc ráda, že je Agir takový pašák . Jen tak dál .
Fotečky Agira ve fotogalerii
Ostatní naše štěňata se mají taky výborně a jsou to pěkní raubíři.

28.7.2010 - Včera jsme byli na návštěvě u naší malé Ellí (ALLISON). Vítání bylo velice bouřlivé i trošičku radostí učůrala :-). Vzali jsme sebou i maminu, tak ji naučila pár lotrovin, které nestihla u nás, třeba hrabání :-). Malá Alli váží už 12kg a začíná se pěkně vybarvovat. Je krásně pevná v kostře a bude z ní nejspíš vysoká fenka. Dle fotek a zpráv vysocí budou nejspíš všechny naše štěňátka, ale vše ukáže čas.
Naše Angie, je dle zpráv rošťák se vším všudy. Tak jak jsme varovali pánečky, že bude celá maminka, tak ve všem se ji zatím podobá. Pár lotrovin má už taky za sebou a je to takový malý vlček, loví všeco ji přijde k čumáčku :-). No vlčí krev se v ní nezapře.
Abruška je taky  rošťáček. Nejraději prý cupuje toaletní papír :-). A tady je odkaz na rajče na fotky Abraky .
Anabellka miluje vodu :-) a je to takový "sportovní pes" navštěvuje s paničkou sportovní akce a nejraději má, když na sportovních akcích jsou účastníci oblíklý v červených dresech :-).                                                  No a náš jediný synátor Agir. Je to kus psa. Roste jak z vody. Dle zpráv pánečka váží 16kg.
Jsme rádi, že se mají u pánečků tak dobře a že jim dělají radost i když občas potřebují silné nervy :-).
Fotky s Allison jsou tady a přidáno i pár nových fotek s Agirem.


7.7.2010 - Tak jsme se konečně dostali k probírce fotek, takže ve fotogalerii jsou nové fotky štěňat od 6.týdne výše. Je tam i pár fotek z nových domovů od nových páníčků. Prohlížejte zde.

2.7.2010 - Dnes jsme dostali pár foteček od pánečka AGIRA, no pejsek nám roste do krásy a vypadá že to bude obr. Všechna štěňata už si tak nějak v nových domovech zvykla a jak budou chodit fotky budeme postupně přidávat.

27.6.2010 - Včera v sobotu 26.6. nám odjelo do nového domova poslední štěně - ANGIE. Tím že u nás byla nejdéle tak jsme si na ni tak nějak zvykli a loučení bylo těžké (hlavně pro paničku). Angie byla nejtemperamentnější štěně z vrhu a tak si páníčci s ní asi užijí - no chce to hodně pevné nervy :-)  Je to zvláštní pocit, na jednu stranu se člověk těší, že bude mít zase klid, ale doma je takové prázdno, nikdo ho neokusuje a nekouše :-(
Annie to nesla statečně, jen dnešní noc kdy už byla zase úplně sama si tak nějak pokňourávala - no bude si muset zase zvyknout.
S novými majiteli budeme v kontaktu a jsme moc zvědaví co z našich prcků vyroste.

24.6.2010 - Dnes nás opustila ALLISON, panička už se jí taky nemohla dočkat. Annie doprovodila dcerušku až k autu a kdyby to uměla tak ji snad i zamává :-D  Allison máme nejblíž, tak se snad brzy opět setkáme. Paničce přejeme taky pevné nervy :-)
Už nám doma zůstala jen ANGIE a pro tu si přijedou v sobotu.

22.6.2010 - Dnes odjela další fenečka ANABELLA. Jako jediná ze štěňátek už začala výt, přejeme paničce pevné nervy :-)

20.6.2010 - Dnes odjel s novými páníčky do nového domova náš jediný pejsek AGIR. Noví majitelé se ho už nemohli dočkat a my přejeme hodně radosti s malým rošťákem.

19.6.2010 - Tak už nám to začalo, dnes nás opustila první fenečka ABRAKA a odešla do nového domova. Přejeme jí mnoho štěstí a páníčkům hodně trpělivosti :-)

17.6.2010 - Včera ve středu 16.6. se u nás událo plno věcí. Byli jsme se štěňátky u paní doktorky na očkování a čipování. Štěňata byla moc statečná a všechno proběhlo v nejlepším pořádku, jen stříhání drápků se jim vůbec nelíbilo. Tak jak se střídali na stole, tak ostatní pobíhali po ordinaci a bylo jich všude plno :-)
No a navečer jsme měli návštěvu - byla u nás poradkyně chovu paní Dana Matušincová na kontrole vrhu. Vše bylo v nejlepším pořádku a moc se jí líbilo jak jsou štěňátka kontaktní.
Byla upravena stránka s odchovy (nové foto).
Od soboty už budou štěňata pomalu odcházet do nových domovů a nám bude smutno :-(

12.6.2010 - Konečně nějaká aktualizace, chodí nám sem pravidelně návštěvy tak nějak není čas ani přidat fotky. Štěňata už chodí pravidelně ven na zahradu a na dvorek a už pěkně koušou, Annie už je nechce krmit (ani se jí nedivíme). Už jsme přešli na tuhou stravu a už jsme zkusili dát i kuřecí stehna, která jim moc chutnala. Nové fotky ja k prckové vyrostli se můžete kouknout tady a jsou to odkazy 4 týdny a 5 týdnů .

30.5.2010 - Vložena nová stránka ODCHOVY  - zatím je rozpracovaná, ale jsou zde popsaná a vyfocená jednotlivá štěňata. Do fotogalerie přdáno pár nových fotek. Už je to veselejší štěnda už můžou chodit ven (pokud zrovna teda neprší, což není moc často). Začali jsme už dokrmovat a přechod na tuhou stravu proběhl výborně a prckové to zvládli v pohodě (žádnej průjem nebyl). NÁVŠTĚVY JSOU U NÁS V RÁMCI SOCIALIZACE   VELMI VÍTÁNY !!!

29.5.2010 - Včera byli štěňata poprvé venku na trávě na zahradě. Zatím se ještě jen tak batolí, takže se dají uhlídat. Dnes bylo opět hezky a štěnda nám na zahradě usnula :-)
Jinak se k nám chodí na štěňátka dívat návštěvy a Annie je z každého příchozího strašně nadšená :-) Je ráda, že se s ní někdo pomazlí a ukazuje hrdě svoje děti.
Prckové už mají svá jména - pejsek bude AGIR a fenečky ANGIE, ABRAKA, ANABELLA a ALLISON. Jak se k tomu dostaneme doplníme foto a stránku s foty a jmény štěňat.

23.5.2010 - Prckové už všichni vidí a jsou pěkně akční. Nejtěžší fenka už má 1900g. V příštím týdnu už nám asi začnou přelízat bedýnku a asi je najdeme venku. Vloženo pár nových fotek.

14.5.2010 - Vloženy nové fotky štěňat. Na fotkách jim je už sedm dní.

11.5.2010 - Tak prckové nám pěkně rostou a přibírají na váze. Skoro všichni už mají kolem 800 g , takže zdvojnásobili svou hmotnost.

7.5.2010 - Ve fotogalerii nové fotky štěňat. Štěňátka pořád jen spí a papají a pomalu přibírají na váze. Odkaz na fotky

6.5.2010 - Oznamujeme všem, že Annie se dnes v noci stala hrdou maminkou 5 štěňat! Narodily se nám 4 fenečky a 1 pejsek. Všechny štěňátka měly kolem 400g a mají se čile k světu a jsou strašně ukecaní :-) Porod probíhal  zhruba od půlnoci do pěti do rána a proběhl hladce. Annie byla po prvním štěňátku lehce vyděšená, ale potom už vše zvládla na jedničku. Teď všichni odpočívají a čerpají síly. Fotky a bližší info dodáme později, jak si trochu odpočineme.

28.4.2010 - Tak se nám Annie pěkně kulatí a termín porodu se blíží. Dnes si už potvora začala hrabat na zahradě noru, tak ji musíme hlídat aby jsme neměli doma měsíční krajinu :-)
                 Jinak jsme se byli v sobotu podívat v Jevišovicích na bonitaci (Annie byla samozřejmě doma, nechtěli jsme ji stresovat), zkouknout hlavně vrh "C" z Holštejna. Jsou to všichni šikulky výborných povah.
                 Nějaké fotečky z bonitace jsou na rajčeti tady .

8.4.2010 - Našli jsme na internetu Italský dokument o ČSV a aby jste z toho taky něco měli tak jsme jej nahráli na server VIDEOTUBE.SK. Dokument je s českým dabingem z TV stanice Spektrum. Snad tam chvíli    vydrží. Určitě by ho měli shlédnout budoucí zájemci o plemeno ať ví do čeho jdou. Na video se můžete podívat na našich stránkách v sekci video a nebo přímý odkaz tady.

2.4.2010 - Velká novina - je to tady ! Dnes jsme byli s Annie na ultrazvuku a paní doktorka potvrdila u Annie březost.
                                                          Čekáme štěňátka !!!!
               Předpokládaný porod je začátkem května. Pokud máte zájem tak bližší info na štěňátka najdete zde.


23.3.2010 - Tak stále čekáme. No podle toho jak je Annie pořád při chuti a je nějaká víc mazlivá než obvykle, by to snad mohlo vyjít. Koncem příštího týdne jdeme na ultrazvuk a budeme vědět víc.Držte nám palce.

6.3.2010 - Máme nakryto !
Dne 2.3.2010 jsme byli u Erika z Věrné smečky a další den Erik přijel k nám domů. Annie se mu sice nastavovala, stavěla a dělala vše co ji napadlo, ale bohužel Erikje asi moc mladý a po jedné horší zkušenosti s fenou nechtěl na Annie naskočit a když, tak rychle seskočil. Moc nás to mrzí, protože Erik je opravdu krásný
pes s výbornou povahou, ale asi bude potřebovat zkušenou fenku, která ho navede. Byli jsme s Annie i na krvi změřit hodonoty progesteronu, aby jsme věděli jak na tom doopravdy je. V době, kdy byla s Erikem už měla hodnoty progesteronu vysoký.
Proto jsme neváhali a po domluvě jsme jeli v pátek 5.3.2010 za krásným a vysokým psem Amorem Sokolí oko. Amor (Dak) je opravdu nádherný pes s vyrovnanou povahou a gentleman. S Annie si toho docela užil. Pořád ho vábila a chodila po zahradě. A Dakouš jako správný gentleman chodil za ní a věnoval ji tolik pozornosti, kolik ona potřebovala, než se mu poddala. Annie není úplně nejmenší, ale oproti Dakovi byla prcek.
Doufáme, že se to povedlo a budou z tohoto spojení krásná a velká štěňátka.
Fotky s Erikem i s Amorem jsou ve fotogalerii.

2.3.2010 -  Dnes jsme se jeli podívat na první návštěvu za Erikem. Annie se sice stavěla, ale zřejmě ještě nenastal ten pravý čas. Bohužel jsou oba nezkušení. Zítra přijede Erik na návštěvu k nám, tak třeba se zadaří. Držte nám palečky.

21.2.2010 - Zdraví vás chovatelská stanice LOSTRIS na svých nových webových stránkách. Dali jsme to jako takový malý dárek pro Annie, která dnes slaví svoje 3.narozeniny. Dostala od nás ještě takovej masovej dortíček! Tímto jí moc gratulujeme a snad s námi vydrží a bude nás zlobit ještě hodně dlouhé roky. Jinak samozřejmě gratulujeme i našim sourozencům Affi a Garmovi.
Co nového :
Annie už nám od minulé neděle začala hárat, takže příští víkend bude pravděpodobně krycí víkend. Annie je moc mazlivá a pořád koulí očima, no hrozná herečka. Pořád jsme čekali až nám bude schválen krycí pes a nyní už to můžeme napsat : tím vyvoleným ženichem je ERIK Z VĚRNÉ SMEČKY. Erik je moc krásný a sebevědomý pes s výbornou povahou. Více v sekci štěňata .
O krytí budeme informovat.

Dále jsme překopali kompletně celou fotogalerii a nechali jsme jen pár výběrových fotek z jednotlivých roků.


30.10. 2010 - Setkání v ZOO Brno - Rodinné foto: Anabella, Angie, Annie (matka) a Allison
16.11.2010 - Abraka Lostris
19.12.2010 - Agir Lostris